Check-Up

Günceleme Tarihi: 28.06.2019

ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR

Neden Check-Up Yaptırmalıyız?

Check-Up; her bireyin yaptırması gereken, kanser, kalp damar hastalıkları ve gizliden gizliye baş göstermeye başlayan hastalıkların erken teşhisi için uygulanan bir sağlık taramasıdır.

Check-Up yapılmasındaki amaç hastalığın yayılmasının önüne geçmektir. Ciddi pek çok hastalık, erken teşhis ve tedavi sonucunda önlenebilir. Hastalığın teşhisi geciktikçe riskte artmaktadır. Oysa düzenli yapılan Check-Up’lar sayesinde ileride oluşabilecek hastalıkların önüne geçilebildiği gibi, başlangıç aşamasındaki rahatsızlıkların ilerlemesi de engellenebilir.

UNUTMAYIN ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR..

Check-Up ‘a Gelmeden Önce Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  • “Check-Up” için size randevu verilen günde ve saat 09:00’ da hastanemizde olmanızı önemle rica ederiz.
  • “Check-Up” ‘dan bir gece önce, saat 21:00’ den sonra herhangi bir şey yemeyiniz ( saat 24:00’ e kadar su içebilirsiniz.) Sabah aç karnına geliniz (10 saat açlık gerekir), sigara içmeyiniz. Doktorunuz aksini söylemedikçe, tetkikler bitene kadar ilaçlarınızı almayınız.
  • Varsa önceden çekilmiş film ve raporlarınızı yanınızda getiriniz.
  • Kullanmakta olduğunuz ilaçların adlarını ve dozajlarını beraberinizde getiriniz.
  • Efor testi yaptıracakların eşofman veya şort, lastik ayakkabı gibi rahat ve spor kıyafetler getirmelerini tavsiye ederiz.
  • Mammografi çektirecek hanımların koltuk altına veya göğüslerine deodorant, antiperspiran, pudra, vb sürmeden gelmemeleri gerekmektedir.